Цели 6 години са минали от последния случай, в който ЦСКА е излязъл с петима или повече българи в стартовия си състав за мач с Левски. Именно такава бе бройката титуляри на Христо Янев при загубата от Левски с 1:3 в първия плейофен кръг в Първа Лига на 25-ти април.
От първата минута в събота започнаха Димитър Евтимов, Андрей Йорданов, Иван Турицов, Петко Панайотов и Илиан Илиев.
На 20-ти юни 2020-та ЦСКа също излиза с петима българи, информира “Мач Телеграф”, а дербито с Левски завършва 3:3. Тогава титуляри в селекцията на Милош Крушчич са Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Валентин Антонов и Кристиян Малинов.
През последните 6 години в 4 от дербитата с Левски ЦСКА е излизал без български състезатели в стартовия състав. Балансът на “армейците” в тези срещи е положителен – 2 победи, 1 равенство и една загуба.
