Централният защитник на Левски Кристиан Макун даде интервю за един от водещите венецуелски телевизионни канали “Televen”. Макун разказа за европейското участие, което предстои на Левски, за родното първенство, както и за качествата на Хулио Веласкес.
Интересът към Кристиан Макун в България, Венецуела, а и по света, е напълно нормален на фона на много силния сезон, който националът на Венецуела изигра с Левски. През кампанията дотук бранителят записа участие в 29 мача във всички турнири, като реализира 1 гол с 2 асистенции.
„Благодаря за възможността за тази изява, за мен е удоволствие. В България всичко е много лудо. Щастлив съм да съм част от тази история, която написахме. Започваме от първи кръг на квалификациите на Шампионската лига. Очевидно е, че това е нещо ново за нас и ще трябва да се потрудим повече, за да влезем в основната фаза на турнира. Ако не успеем – отиваме в Лига Европа, а ако отпаднем и от там – следва Лигата на конференциите. Мисля, че може да извадим позитиви от тези възможности. Ще се опитаме да влезем в най-доброто състояние, след добра подготовка. Мечтата ни е да играем в Шампионска Лига, но в същото време искаме да се представим добре в първенството, за да участваме и другата година в европейските турнири“, коментира Макун, цитиран от “Мач Телеграф”.
„Мисля, че българското първенство е доста сложно. Това се дължи на причината, че Лудогорец доминира, винаги на първото място, винаги играят в европейските турнири. Но отборите на Левски и ЦСКА са най-големите в страната, с най-много фенове и най-богата история. В тях са играли и най-добрите български играчи. Ние успяхме да направим крачка напред и да върнем клуба на върха, за което се радваме, както и целия град“
„Чувствам се по-уверен, по-зрял. За щастие имаме треньор, който много уважавам. Той знае много за футбола, има много добра идея за играта и успя да ни я предаде. По този начин подобрих качествата си в позиционната игра, тъй като контролираме двубоите. Надявам се да продължа да се развивам всеки един ден“, заяви Кристиан Макун.
