Бившият футболист и капитан на Ботев Пловдив Лъчезар Балтанов коментира назначението на Душан Керкез за старши-треньор в ЦСКА. Както е известно, на 4-ти юни босненецът официално пое “червените”, а в клуба възлагат сериозни надежди на това представителният отбор да поеме по съвсем различен път с 49-годишния специалист начело.
Лъчезар Балтанов отдаде в интервю за “Мач Телеграф” заслуженото на Керкез за успешната му работа в Ботев Пловдив.
“В крайна сметка Керкез е взел своето решение и е поел ЦСКА. Той разкри, че са му се обадили преди няколко дни. Той си е преценил да поеме отбора. Керкез в Ботев наистина направи много. Той е изключително голям професионалист и заслужава огромно уважение”, заяви Балтанов.
Както и самият Душан Керкез е споменавал, Лъчезар Балтанов акцентира върху това, че в разговори между двамата босненецът му е споделял амбициите си свързани с титли и купи.
“Работеше много, а в последния полусезон начело на Ботев му беше доста трудно. Клубът сега има проблеми и това го знаят всички. Керкез се справи отлично в Ботев. Аз съжалявам, че си тръгна, но в крайна сметка това си е негово решение и трябва да го приемем. Като сме си говорили с него и той ми е споделял, че иска да се развива и това е нормално. Иска да се бори за титли и за купи, а това е напълно естествено”, коментира Лъчезар Балтанов.
Припомняме, че на 4-ти юни Душан Керкез подписа договор с ЦСКА за 1+1 години, а според “Тема Спорт” заплатата на специалиста в клуба се равнява на 30 000 евро.
