Бившият собственик на Левски Томас Лафчис говори преди четвъртфиналния сблъсък между Лудогорец и “сините” от турнира за Купата на България. Лафчис, който коментира темата пред “Тема Спорт”, смята, че “сините” се нуждаят от нещо по-сериозно от показаното за Суперкупата, ако искат да детронират “орлите”.
Както е известно, който и от двата оставащи трофея да спечели Левски, това на практика ще бъде изместване на Лудогорец от конкретния връх поради факта, че през изминалия сезон разградчани вдигнаха както Купата на България, така и станаха шампиони за 14-ти пореден път.
„Левски иска да детронира Лудогорец. „Сините“ не успяха да спечелят Суперкупата. Искаха много да го направят, но не се случи. Разградчани обаче не са отбор, който трябва да бъде подценяван. За да го изместиш от върха, който заема от толкова години, трябва да направиш нещо по-голямо от това, което видяхме. Не се забеляза в мача за Суперкупата, че Левски може да го стори. Сега предстоят съвсем различни двубои. Да, този за купата донякъде се доближава до мача за Суперкупата. Една среща и победителят продължава напред. Нека по-добрият да спечели“, заяви Томас Лафчис.
