Днес от 18:45 ч. шампионът Левски приема Лудогорец в мач от 3-ия кръг на плейофите в Първа Лига. Това означава, че малко преди 21:00 ч. “сините” ще получат официално шампионската титла и златните медали в първенството, като това ще се случи за първи път от 17 години.
И докато срещата няма значение за Левски, що се отнася до класирането, за Лудогорец двубоят е от сериозна важност. “Орлите” се борят за второто място в крайното класиране на Първа Лига, а преди третия кръг заемат четвъртото с 60 точки и мач по малко от ЦСКА 1948 (3-ти) и ЦСКА (2-ри). Третият и вторият са с по 62 пункта.
Левски обаче ще иска да зарадва 18-те хиляди привърженици, които ще изпълнят до краен предел стадион “Георги Аспарухов” и въпреки че не играе за друго, е фаворит преди предстоящото дерби.
За “сините” мачът пропуска Стипе Вуликич. Пропусналият последните 2 месеца Мустафа Сангаре се очаква да запише първи минути откакто се възстанови.
За Лудогорец под въпрос са Нареси, Алмейда и Вердон, а Квадво Дуа е много вероятно да е готов за игра.
