Спортният журналист Томислав Русев говори след последния съдийски сигнал на Ботев (Враца – Левски, завършил без голове. В срещата старши-треньорът Хулио Веласкес трябваше да направи 8 промени в сравнение с последния двубой на “сините” срещу Сабах на “Банк Республика Арена”. Русев изложи тезата за възможността Левски да отложи вместо мача с Ботев (Пловдив) след седмица, този с Ботев (Враца) вчера.
Припомняме, че от началото на сезона селекцията на Хулио Веласкес изигра общо 11 мача – 6 в Европа и 5 в родния шампионат.
Томислав Русев говори по време на рубриката си “Бутонките” в youtube канала “dsportbg”.
“Усещаше се, че някъде ще стане гаф. Признавам си, че си мислех дали не е по-разумно да бъде отложен този мач във Враца, а да играят следващия с Ботев (Пловдив). Те направиха обратното. Другата седмица Левски ще отдъхне, няма да играе на “Колежа”. Въпреки че Ботев (Пловдив) е много сериозен отбор, сега във Враца умората се очакваше да е в своя пик. Днес (б.р. вчера) е неделя, те в четвъртък вечер играха в Азербайджан.
В петък се върнаха след няколко часа сън, гроги от мача, емоции, триумф, радост и така нататък. Събота една тренировка и в неделя играеш във Враца. Но те си знаят най-добре – така са решили. Днес (б.р вчера( отборът не мога да кажа, че беше уморен. Просто трябваше да има завъртане и на терена се появиха футболисти, които по принцип много рядко влизат. Стигна се до най-дълбоката резерва Патрик Мислович, който изкара почти цял мач на терена. Можем само да си представим колко са гроги другите, защото Хулио Веласкес дотук най-рядко пуска Мислович – днес явно нямаше кой”, заяви Томислав Русев.
