Стойко Сакалиев застана категорично зад решението Христо Янев да получи нов договор. Както е известно, макар и в общественото пространство да не бе напълно сигурен подобен ход, ръководството на ЦСКА даде вот на доверие на Янев и двете страни подписаха двугодишен контракт.
Според Сакалиев, който говори пред “Мач Телеграф”, договорът на Янев е напълно заслужен, като посочи аргументи зад думите си.
„Новият договор Христо Янев е напълно заслужен. Той направи всичко възможно ЦСКА да заприлича на футболен отбор. Взе ги от 14-то място, вкара „армейците“ в Топ 4 и спечели Купата на България. Това показва, че в този период от време е работил правилно и логично ръководството му е предложило нов договор“
„За Европа очаквам да бъде изграден стойностен и още по-добър отбор, за да може ние феновете да се радваме на добри игри. При по-голяма конкуренция нивото на футболистите, които са там, ще е на пиедестал и всеки стъпил на Панчарево, или на „Българска армия“ да дава максимума, за да дърпа отбора напред“, коментира Стойко Сакалиев.
