На 13-ти септември, събота, от 20:15 ч. ЦСКА излиза срещу Септември в осмия кръг на Първа Лига в търсене на дебютна победа през шампионата. Всъщност, в неофициален план “червените” вече осъществиха такава, като победиха Радник Сурдулица с 2:0 на 5-ти този месец.
В контролата с последния във временното класиране на елита на Сърбия тим старши-треньорът на ЦСКА Душан Керкез е променил системата на игра, като излезе вместо с 3-ма – с двама централни защитници. В дефанзивната линия от първата минута започнаха Давид Пастор, Адриан Лапеня, Браян Кордоба и Иван Турицов.
Очакванията са Керкез да е използвал двубоя с Радник Сурдулица именно за налагането на нова схема на игра с общо четирима защитници, сред които от първата минута срещу Септември да започне Анжело Мартино. Аржентинецът игра повече от половин час срещу сърбите, но като резерва.
По темата с изключително неуспешната схема на игра на Керкез дотук с петима в отбрана се изказа и журналистът Явор Кръстев. Той говори по време на предаването „Пред стадиона“ по Max Sport 4 в петък вечер.
„Може би – само мога да размишлявам, че Керкез е излязъл с четирима защитници, което през моята призма е изключително важно, защото този експеримент с тримата защитници и с халф-бековете не ми се ще да го виждам повече“, коментира Кръстев, а по последни информации редица анализатори са на същото мнение по темата с налаганата досега схема на игра от страна на старши-треньора на ЦСКА.
