Левият защитник на Лозана Морган Поати, който на 15-ти авугст преподписа договора си с швейцарците до 30-ти юни 2028-а година, говори в интервю за местното издание “Блик” за възможността да премине в ЦСКА и впоследствие решението, което е взел.
Припомняме, че Поати на два пъти не се качи в самолета за София, имайки резервиран билет. Преди това пък “армейците” се бяха договорили както с Лозана за трансфер, така и със самия национал на Конго за личните му условия. На практика успешни медицински прегледи деляха Поати от ЦСКА, но в крайна сметка това не се случи.
„Подписването на новия договор не беше планирано. Бях пред трансфер в ЦСКА. Но във футбола всичко може да се промени в последния момент. След това Лозана ми предложи тригодишен договор, а аз съм щастлив в клуба. Смятам че взех най-доброто решение. Семейството ми се чувства много добре в Лозана. Швейцария е перфектно място да отгледам двегодишната си дъщеря и сме най-щастливите хора на света“, коментира Морган Поати пред “Блик”, цитиран от “Блиц”.
Междувременно, в четвъртък Лозана е домакин на Бешикташ в плейофен от Лига на конференциите. Смята се, че именно напредналото участие на швейцарците в Европа и възможността да се класират за основната фаза на третия по сила европейски клубен турнир е съществена причина за решението на Поати.
