Помощникът в екипа на Александър Томаш Константин Мирчев коментира това, което ни очаква през пролетния дял от първенството. Според Мирчев тройката в края на шампионата ще бъде съставена от Левски, Лудогорец и ЦСКА, като първите два отбора ще спорят за титлата. Константин Мирчев говори пред “Мач Телеграф” и Анжелин Александров.
„Много е лесно от страни да коментирам. Щом са водачи, значи е заслужено. Очевидно „сините“ са показали най-голямо постоянство през първия дял от шампионата и позицията им е логична. За мен това не е случайно, защото вероятно са работили най-правилно през есента“, заяви Мирчев по адрес на лидерската позиция на Левски и коментира спада на Лудогорец през есенния дял.
„Те играят на доста фронтове отново, борят се за всичко, но и получиха сериозна конкуренция тук. Не съм в кухнята на клуба, за да коментирам, но за мен това е съществената причина“.
Според Косьо Мирчев Левски и Лудогорец ще спорят за титлата, докато ЦСКА ще се пребори с ЦСКА 1948 и Черно море за място в тройката. Помощникът на Томаш отправи суперлативи към селекцията на ЦСКА, както и тази в останалите водещи отбори в България.
„Левски и Лудогорец. ЦСКА за мен ще е в тройката. Ще бъде много интересно през пролетта, както вече казах.
В ЦСКА се привлякоха доста футболисти, селекцията изглежда класна. „Червените“ засилиха конкуренцията в доста линии, в които имаха нужда да го направят. Левски и Лудогорец действат също по нуждите си, знаете там се търсеха точно определи хора, за да имат още по-голям избор. Ботев ме впечатлява също на трансферния пазар, там дойдоха класни футболисти. Арда търсеше централен нападател и го намери. ЦСКА 1948 още от лятото загатна, че е доста активен на трансферния пазар. Виждаме, че го продължава това и сега“, заяви Константин Мирчев.
