Георги Василев -Гочето даде своя коментар преди вечното дерби между шампиона Левски и ЦСКА днес от 16:00 ч. на националния стадион “Васил Левски”, част от петия предпоследен кръг на плейофите в Първа Лига. Гочето е на мнение, че този път Христо Янев ще подходи по-сериозно към дербито, що се отнася до стартовия състав, в сравнение с последния сблъсък с Левски, загубен с 1:3, в който треньорът разчиташе на по-скоро алтернативна единайсеторка.
Причината тогава бе реваншът с Лудогорец от полуфиналите за Купата. Сега, 4 дни след мача с Левски, за ЦСКА предстои финал с Локомотив (Пловдив).
Георги Василев-Гочето говори пред “Мач Телеграф”.
„При Левски целта за сезона е вече постигната и те би трябвало да действат освободено, вече да не се робува толкова много на някакви тактически постановки, а да се даде повече свобода на играчите. При ЦСКА голямата цел ще се преследва 4 дни по-късно. Христо Янев много добре си върши работата, защото той на практика започна от нулата. А сега е близо до второто място и е на финал за Купата.
Той би трябвало и да има вече обица на ухото, след това, което направи в предишното дерби. Продължавам да мисля, че тогава той разумно даде приоритет на мачовете с Лудогорец за Купата, но пък видя как се приеха от феновете многото промени, които направи в състава за мача с Левски. Този път мисля, че няма да постъпи така и ще трябва да се подходи много сериозно не сам към финала, но и към дербито със „сините“. Отсъствието на Джеймс Ето’о е много лошо новина за ЦСКА преди дербито, но пък много добре е, че ще играе на финала за Купата, където мисля, че „червените“ ще спечелят. Той е най-важната фигура на отбора в средата на терена“, коментира Георги Василев.
