Европейските медии и журналисти отразиха големия и ще продължат да отразяват в следващите часове и дни големия триумф на Левски. “Сините” прекъснаха 14-годишната хегемония на Левски и спечелиха 27-ия си трофей 17 години след 26-ия.
Това стана възможно след прекрасен сезон, ръководен на терена от Хулио Веласкес, а извън него – от Наско Сираков и Даниел Боримиров.
Във втория кръг на плейофите “сините” победиха с 1:0 ЦСКА 1948 с първия гол на Марко Дуганджич с екипа на новия шампион на България. Така, 4 кръга преди края на първенството, Левски е недостижим на върха в класирането на Първа Лига.
Eurofoot написа: „За първи път от 17 години Левски спечелиха българската лига. Те успешно сложиха край на 14-годишното господство на Лудогорец над титлата на лигата. Какъв момент за тях”.
Коментаторът в ESPN Леонардо Бертроци публикува в “Х”: „Загуби се хегемонията на Лудогорец след 14 поредни титли. Левски София е шампион в България!“
Goal Gossip написа: „Левски София са български шампиони за първи път след 17 години! Те слагат край на 14-годишното доминиране на Лудогорец Разград в лигата.Исторически момент”.
Припомняме, че на пресконференцията си след мача самият Хулио Веласкес акцентира върху факта, че Левски прекъсва известната и в страни като Испания , Франция и др. доминация на Лудогорец, показвайки на Европа, че може да го направи.
