Звездата и голмайстор на Левски Евертон Бала заяви, че “сините” са започнали вече изминалия сезон именно с нагласата да атакуват шампионската титла. Пред “Мач Телеграф” и Екатерина Томова Бала заяви, че знае в детайли какво се изисква на лявото крило и именно това е позицията, на която се чувства най-комфортно.
Евертон Бала спечели класацията на “Мач Телеграф” “Топспринт” за определяне на най-добрия играч в родния шампионат.
„Истината е, че още от началото на шампионата започнахме с тази нагласа и с това мислене. Искахме да станем шампиони и демонстрирахме това желание. С натрупването на мачовете се подобрявахме както като отбор, така и индивидуално. Вдигнахме нивото. След това се подсили състава с някои нови попълнения.
Започваше да си личи, че определено имаме потенциал да бъдем шампиони. Мисленето беше шампионско от ден първи в първенството. Беше труден шампионат, както винаги. Знаете колко време беше нужно, за да се прекъсне хегемонията на Лудогорец. Изключително съм благодарен, че имах възможността да спечеля това отличие с Левски. Вярвахме, че можем да го постигнем и го направихме.
Може би най-комфортно се чувствам на лявото крило. Знам в детайли какво се изисква на тази позиция. Към днешна дата се чувствам добре на всички позиции в атака“, заяви Евертон.
Бала коментира работата на старши-треньора Хулио Веласкес. Дон Хулио се превърна в любимец на феновете, а и влезе категорично в историята на клуба с шампионската титла, която спечели с Левски.
„На първо място той промени мисленето на всички нас. Много е взискателен. Както в тренировките, така и по време на мачовете. Успя да ни изкара извън зоната ни на комфорт. В нито един момент не ни е оставил да се отпуснем. Ние винаги се опитваме да изглеждаме най-добре във всеки един мач. Ако не се раздаваш на терена няма как да е доволен от теб. Това, че е взискателен е всъщност здравословно и много важно. Със сигурност това е нещо, което направи разликата през този сезон. Извън терена той е наистина невероятен човек. Винаги е идвал при мен да ме попита как съм аз, семейството ми и децата. Искам да отбележа, че неговата роля е наистина огромна. Не само на терена, а и извън него.
Аз съм доволен от всичко, което ми се случва в България. Много ми харесва тук. Съпругата ми също много харесва България. Всички сме много щастливи тук“.
Евертон Бала отличи Майкон сред своите съотборници – както като футболист, така и като човек
„Със сигурност Майкон. Той е много добър футболист и невероятен човек. Извън терена сме постоянно заедно. Често излизаме и двете семейства заедно. Много талантлив футболист и невероятен човек“.
По повод това дали Левски ще играе в Шампионска лига, Бала заяви:
„Не обичам да давам обещания. Това, което мога да обещая е, че ще направим абсолютно всичко възможно. Ще дадем живота си на терена и ще видим какво ни е отредил Господ. Наистина много искам това да се случи и се надявам да стане реалност!“.
