Хулио Веласкес разкри пред испанския вестник AS приблизителната разлика в бюджетите между Левски от една страна, и Лудогорец и ЦСКА от друга. Испанецът заяви, че е почти 4 пъти.
Веласкес коментира и цикъла четвъртък-неделя, който Левски трябваше да менажира в немалка част от сезона, като по този начин отново индиректно отговори на въпроса на редица критици, които на няколко пъти го опрекваха за избора на титулярен състав.
„Повече от два пъти са. Не мога да кажа точно, разликата е почти 4 към 1. Същото важи и за ЦСКА. Очевидно когато един клуб спечели 14 поредни титли, това показва разлика между тях и останалите. Ние не бяхме печелили много години и това създава сложно чувство у феновете. От миналия сезон се справяме много добре. Не е лесно да побеждаваш, но успяхме да го направим и бяхме най-добрите.
Имах някои притеснения дали ще можем да играем в цикъл четвъртък-неделя, но отборът се адаптира брилянтно към програмата. Това беше процес на вяра в модела, опити да бъдем проактивни със и без топката, а играчите приеха идеята. Много съм им благодарен за възможността, която ни дадоха, и за това, че изпълниха тази идея толкова чудесно.“
Дон Хулио говори за предстоящото участие на Левски в квалификациите на евротурнирите. Припомняме, че “сините” ще разполагат с различен бюджет от предишни години, а при успех със селекцията, ще си отворят добри шансове да попаднат в основната фаза на една от трите надпревари.
„Миналата година стигнахме до осми мач, но не успяхме. Ще видим какви са шансовете на клуба, защото влизаме в период на промяна. Президентът остава, но дойде нов собственик. Ще се строи нов стадион. Всичко това е много важно за клуба да върви напред“, коментира Хулио Веласкес.
